שפת האתר: |

972-8-8521444+

להצטרפות לרשימת התפוצה וקבלת המשרות הכי חמות לפני כולם
{{ errText }}
Thank You! We will contact you as soon as possible

רופין ופרוג'קט פרו ייסיעו לשלב סטודנטים בעלי לקויות למידה במגזר הלוגיסטיקה

July 07, 2014

אם יום אחד תתקלו בעופר (שם בדוי), בחור צעיר ואנרגטי בן 23 מהמרכז, הוא יראה לכם בדיוק כמו כל שאר בני גילו. בחור צעיר אחרי צבא, שעושה את צעדיו הראשונים בעולם התעסוקה עם רעב בעיניים לכבוש את העולם ולהגיע לפיסגה. אבל עופר הוא לא כמו כולם. אולי ממבט חטוף לא ניתן לשים לב לכך, אך כמו 15% נוספים באוכלוסיה, עופר סובל מלקויות למידה והפרעות קשב וריכוז.
הפרעות אלו ליוו ומלוות אותו באופן קבוע בחיי היום יום – בלמידה, בצבא, בחיים החברתיים, בחיים האישיים ובהשתלבות בשוק העבודה.

למרות כל הקשיים שהם חווים, לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז יכולים להצליח מאוד בעשייה המקצועית.
מחקרים מראים עקביות בהצלחה של אנשים בעלי לקויות במידה וזכו ללמוד לימודים אקדמיים  או עד לרכישת מסלול מקצועי
מדובר לרוב באנשים עם אינטלגנציה גבוהה מהממוצע, עם חשיבה יצירתית מפותחת, בעלי תושיה, אינטואיציות בריאות ותשומת לב לפרטים הקטנים.

במסלול "מרופין לקריירה" של מכללת רופין, לימודי תעודה  מותאמים ומתאפשרים גם לסטודנטים בעלי הפרעות קשב וריכוז או לקויות למידה. ייחודה של התוכנית מתבטא בשני חלקיה השונים- שלב ההכשרה ושלב ההשמה.
שלב ההכשרה כולל שיטות לימוד מיוחדות ומורים מומחים מהשורה הראשונה שעוזרים לסטודנטים לפתח דרכי התמודדות עם הקשיים. בשלב ההשמה הסטודנטים תחילה מבצעים סטאז' במשך מספר חודשים שמכין אותם לקראת השמה עתידית באותה חברה בהם הם ביצעו את הסטאז' או חברה אחרת בתום המסלול. צוות המכללה מסייע לסטודנטים במציאת מקומות העבודה ומלווה אותם באופן צמוד ואישי לאורך כל התהליך.

"אנו רואים בפרוייקט זה כפרוייקט דגל חברתי בעל חשיבות עליונה שיכול לתרום תרומה רבה למעסיקים לא פחות מאשר לסטודנטים", כך אמר איתמר בן שושן, מנכ"ל חברת ההשמה פרוג'קט פרו.
בשוק העבודה בו מרבית העובדים יעבדו לפרקי זמן קצרים ויצפו להגיע לדרגות ניהול במהירות האפשרית, קבוצת הסטודנטים הזו תעריך סביבת עבודה שתספק תמיכה ,ביטחון ואתגרים מדודים ,כך שיפתחו לויאליות והתמדה בעבודה תוך גדילה והתפתחות במקום. החברה נרתמה לסייע בחשיפת התוכנית בקרב חברות בתחומים שונים בתעשיי ולתווך בין מעסיקים פוטנציאלים לסטודנטים המשתתפים בתוכנית.

לפרטים נוספים לגבי הרשמה לתוכנית כסטודנט או כמעסיקים ניתן לפנות אל:
jobs@projectpro.co.il
guytalesnick@gmail.com